Jdi na obsah Jdi na menu
 


Demonstrace za obnovení zastávky rychlíků bude dne 27.12.2016 od 14:15 h

Aktuality sledujte v oddíle: Novinky

Dne 27.12.2016 od 14:15 h bude na nádraží Křižanov probíhat demonstrace za obnovení zastávky rychlíků.

Původní zvažovaný termín 18.12.2016 jsme změnili, protože jsme se rozhodli nenarušovat adventní a sváteční čas, a také z důvodu, že do obdržení Záznamu z jednání konaného dne 5.12.2016 z Kraje Vysočina jsme neznali konečné písemné stanovisko Kraje Vysočina.

Vážení spoluobčané výměna korespondence, ani jednání v kancelářích nevedlo k žádnému cíli (hlavní zádrhel je dle našich poznatků v Kraji Vysočina). Abychom k Vám nemluvili sami a abyste mohli poznat názor druhé strany, rozhodli jsme se pozvat pana ministra dopravy Ing. Ťoka, pana hejtmana MUDr. Běhounka a radního pro dopravu Ing. Hyliše (doručenka: zde).

Budeme hlavně chtít vysvětlit, proč na nádraží Křižanov nemůže rychlík zastavovat a proč jsou v Kraji Vysočina tak velké rozdíly ve vzdálenostech zastávek rychlíků a ještě se mají dokonce zvětšovat (v okolí Jihlavy bude stavět rychlík po průměrných 6 km) - u nás až po 56 km. Mapa rychlíkových tratí v Kraji Vysočina s vyznačenými zastávkami zde.

Dále jsme všechny pozvali na společnou jízdu osobním vlakem na velkou vzdálenost (z Křižanova do Brna), což je v současné době "výdobytek" Křižanovska. Jejich přístup (hlavně pana hejtmana a radního pro dopravu) k naší pozvánce bude ukazovat jejich zájem o naše problémy se zhoršenou dopravní obslužností.

SŽDC obcím sice již slíbilo, že při rekonstrukci se nástupiště prodlouží, tak aby mohl zastavovat rychlík, ale co nejdřívější obnovení zastávky rychlíků Kraj Vysočina nepožaduje.

Přijďte v hojném počtu, rozhodujete nyní o obnovení zastávky rychlíků na několik let dopředu. Přijďte i Vy, kdo nyní vlakem nejezdíte, protože nevíte, kdy jezdit budete potřebovat, nebo budou potřebovat Vaše děti, vnuci či přátelé. Berte to jako referendum o zastávce rychlíků.